Aloes i higiena jamy ustnej z naturalnymi i bezpicznymi produktami.

02.11.13 / higiena jamy ustnej / Author:
Tags: , , ,

Miliony ludzi ma kłopoty z zębami, pomimo odpowiedniej pielęgnacji i regularnych wizyt u dentysty. Prawdziwym problemem nie są jednak ubytki szkliwa spowodowane próchnicą, ale dziąsła, a raczej ich cofanie się i odsłanianie wrażliwych szyjek zębów. Bardzo często towarzyszą temu procesowi zapalenia, jeśli w przestrzeni pomiędzy dziąsłami a zębami odpadają się resztki pokarmu.

Zaobserwujmy, że często ząb na zewnątrz wygląda zdrowo, ale okazuje się, że jest zepsuty pod dziąsłem tak bardzo, że na ratunek jest już za późno. Jedną z przyczyn problemów z dziąsłami jest nieodpowiednie odżywianie. Niedostateczna ilość witamin i minerałów może powodować poważne choroby dziąseł. Skutek: wystąpienie zapalenia, zanikanie dziąseł, próchnica szyjek zębów aż do całkowitej utraty zęba.

I tu na ratunek spieszy aloes, a raczej czysty miąższ aloesowy, który:
• ma naturalne działanie antybiotyczne – bakteriostatyczne i bakteriobójcze
• ogranicza namnażanie się wirusów oraz grzybów
• zmniejsza stany zapalne i wysięki przez działanie antyhistaminowe
• przyspiesza procesy gojenia i regeneracji tkanek
• sprzyja rozwojowi prawidłowej flory bakteryjnej w środowisku śluzówki jamy ustnej
• w sposób całkowicie naturalny wnika zarówno w głąb skóry, błony śluzowej, jak i w przestrzenie międzyzębowe oraz kieszonki dziąsłowe.

Wykorzystując naturalne dobrodziejstwa aloesu, Forever Living Products wyprodukował aloesową pastę – żel do mycia zębów Forever Bright.
Naturalne, bakteriobójcze właściwości miąższu aloesowego (35,5%) zostały w niej wzmocnione przez dodatek propolisu (kitu) pszczelego. Efekt skojarzenia dwóch wspaniale działających substancji naturalnych okazał się rewelacyjny, albowiem nie ma takiego zakamarka pomiędzy zębami, gdzie nie dotarłoby penetrujące działanie miąższu.
Najważniejszą cechą Forever Bright jest to, że zmniejsza ryzyko powstawania jakichkolwiek problemów w jamie ustnej. Zapobiega próchnicy, nie pozwalając rozwijać się bakteriom, które ją powodują. Niezwykle efektywnie i dokładnie czyści powierzchnię zębów. Nie zawiera żadnych substancji powodujących ścieranie szkliwa, ponadto zapobiega osadzaniu się płytki nazębnej. Działa zarówno na zęby, jak i na dziąsła – wzmacnia je i chroni.
Ma także jeszcze jedną, bardzo istotną właściwość, która może okazać się niezwykle ważna dla wielu osób: nie zawiera fluoru! Aktywne sole fluoru nie działają bowiem dobrze na dziąsła, które potem trudno jest wyleczyć z przewlekłych stanów zapalnych.

Aloe Lips został zaprojektowany jako ochrona delikatnej skóry warg przed czynnikami zewnętrznymi. Nie dopuszcza do pierzchnięcia ust na słońcu, wietrze lub mrozie. Można go także nakładać pod szminkę. Usta wyglądają świeżo i naturalnie. Wiele osób używa Aloe Lips przy dokuczliwych zajadach lub nawracającej opryszczce (tak zwane „zimno”). Miąższ aloesowy- www.aloevera.net.pl wspaniale łagodzi objawy nadmiernego wysychania warg i zapobiega bolesnym pęknięciom naskórka.

Galaretka Aloe Vera
To czysty, naturalnie stabilizowany miąższ aloesowy osadzony na lekkim nośniku żelowym. W ten sposób uzyskano bardzo pożądane przedłużenie kontaktu składników miąższu nie tylko ze skórą, ale także ze stale wilgotną błoną śluzową. A oto niektóre sposoby użycia Galaretki Aloe Vera – http://www.forever.iq.pl/ w obrębie jamy ustnej:
• Można ją nakładać na dziąsła miękką szczoteczką do zębów, lekko przy tym masując. Zabieg taki najlepiej jest wykonywać tuż po wieczornym myciu zębów.
• Można nią zwilżyć nić dentystyczną i przeprowadzić dokładne czyszczenie wszystkich przestrzeni międzyzębowych.
• Przed porannym osadzeniem protez bądź nawet kilka razy w ciągu dnia można nałożyć Galaretkę Aloe Vera zarówno na dziąsła, jak i na protezę. Pomaga to zapobiegać zarówno odleżynom,
podrażnieniom błony śluzowej jamy ustnej, jak i nieprzyjemnemu zapachowi z ust.
• Wspomaga gojenie po różnego rodzaju zabiegach stomatologicznych.

Comments: 0

« | »